به دلیل نوسانات ارزی قبل از ثبت سفارش تماس حاصل فرمایید
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
Filters
جستجو
Close

تاریخچه جواهرات حسن زاده در مجله L'officiel فرانسه

پنجشنبه, 23 دی 1400

از انگشترهای الماس محسور کننده و گوشواره های لوستر زمرد گرفته تا آویزهای خاص و بی همتا، جواهری حسن زاده هنر جواهرات سنتی ایرانی را بر روی فشن شوها و فرشهای قرمز این جهان احیا میکند. قدمت این جواهری خانوادگی با طیف گسترده ای از جواهرات و ساعت های ایرانی، به سنتهای دیرینه هنر جواهرسازی بازمیگردد؛ زمانی که شیخ حاج حسین حسن زاده آن را در سال 1925 بنیان نهاد. عمده شهرت جواهری حسن زاده که امروزه نیز متعلق به همین خاندان است، به سبب هنر تولید باکیفیت ترین جواهرات ایران است و علاوه بر آن، گنجینه های خیره کننده جواهرات مشرق زمین را در اختیار جهانیان قرار میدهد.

در بهترین دستان


اگرچه جواهری حسن زاده پایتخت انگلستان، لندن را خانه خود میخواند، اما سنت و منشأ آنها به دهه بیستم میلادی در ایران برمیگردد. شیخ حاج حسین حسن زاده در تهران، پایتخت ایران، شالوده این موفقیت بین المللی را پی ریزی کرد. پس از تأسیس تجارت جواهر در دوران شکوفایی قرن گذشته، پیش از اینکه شیخ کسب و کار خانوادگی را به پسرانش بسپارد، نوه اش کریم حسن زاده این مهم را بر عهده گرفت. در سالهای اول قرن جدید این شرکت در دستان خانواده باقی ماند، اما پایه آن توسط نسل جوان تر از نو طرح ریزی شد.جایگاه جدید این جواهری ایرانی بر بازار جهانی متمرکز است و این هدف از طریق فروش آنلاین فراهم شده است. هنر طلا وجواهرات آنها اکنون عمدتاً در تجارت بین المللی به فروش میرسد و جواهری حسن زاده اخیراً فروشگاه دیگری را در لندن،انگلستان افتتاح کرده است تا ماجراجویی خود را در سراسر جهان گسترش دهد. ماموریت آنها ایجاد خدمات بین المللی جواهرات برای مشتریان در سراسر جهان و گسترش سنت درخشش ایرانی است. کسب و کاری که نه تنها نتیجه میدهد، بلکه دنیای ما را کمی روشن تر میسازد. و این امر نه تنها روی فرش قرمز، بلکه برای عروسی و دیگر جشن های خاص نیز صدق میکند.

صنایع دستی درجه یک


فرهنگ ایرانی ژرفای عظیمی دارد و امروزه نیز مانند گذشته رایج است. این همان مسئله ای است که جواهری حسن زاده را بسیار خاص میکند: ارتباط بین هنر ایرانی سنتی و مدرن. بنابراین، این آثار هنری درخشان در فرش قرمز جشنواره های فیلم کن یا ونیز و مراسم های خیریه نقشی بیش از خوش آمدگویی ای چشمگیر ایفا کردند. اما میتوان آنها را در نمایشگاههای بین المللی جواهرات در سراسر جهان، از بریتانیا گرفته تا دبی و هنگ کنگ، تحسین کرد. سازمان طلا و جواهر حسن زاده به سادگی مظهر شکوه سنگهای قیمتی مشرق زمین است و باعث درخشش چشمان همه ما میشود.

مقاله ای از اولیویر موریژه

انصراف از نظر