5% تخفیف بر روی محصولات با خرید آنلاین
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
Filters
جستجو
Close
نحوه تشخیص عیار طلا
نحوه تشخیص عیار طلا طلا از باارزش‌ترین فلزاتی است که بشر تا به حال کشف کرده‌ است؛ گرچه، تمامی طلاها سطح خلوص یکسانی ندارند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این فلز تردی و شکنندگی آن است که به همین خاطر اکثراً با فلزهای مقاوم دیگر آلیاژ می‌شود تا استحکام بیشتری پیدا کند. اما چگونه باید عیار یک جواهر طلا را تشخیص دهیم؟ چگونه می‌توانیم خلوص قطعه طلایی که خریداری کرده‌ایم را متوجه شویم؟ با ما در این مقاله همراه شوید تا به همراه یکدیگر برخی روش‌هایی که به شناخت بهتر جواهرات طلایتان کمک می‌کنند را بشناسیم.
تاریخچه جواهرات: از دوران ما قبل تاریخ تا معاصر
تاریخچه جواهرات: از دوران ما قبل تاریخ تا معاصر

تاریخ جواهرات با پا گذاشتن انسان بر زمین آغاز می‌شود، که یعنی دوران ماقبل تاریخ. شکل و مفهوم جواهر در آن زمان با آنچه که حالا هست بسیار متفاوت است، به شکلی که موادی که به عنوان زیور استفاده می‌کردند باارزش نبودند و از استخوان حیوان و ماهی، پر پرنده و سنگ‌های رنگی کوچک برای ساخت آنها استفاده می‌شد؛ موادی که از نظرشان زیبا و بادوام بودند. از نظر مفهوم نیز این زیورالات نشانه‌هایی برای هویت، تخصص و جایگاه مردم بودند. از آنجایی که مردم باستانی نحوه تراش دادن سنگ را بلد نبودند، سنگ‌هایی مانند الماس که حالا گرانبها هستند در آن زمان محبوبیت نداشتند. الماس و اینگونه سنگ‌ها از 1300، زمانی که اروپایی‌ها نحوه تراش دادن آنها را یاد گرفتند پرطرفدار شدند.

مردم در آن زمان بیشتر در کنار دریا و رودخانه های بزرگ زندگی می کردند، به همین خاطر از صدف و استخوان و دندان ماهی برای تزئین بدن خود استفاده می کردند. اولین کشف زیورالات نیز یک گردنبند ساده استخوان ماهی است که حدود 25000 سال پیش در غاری واقع در موناکو...

نحوه تعیین قیمت الماس برلیان
نحوه تعیین قیمت الماس برلیان زمانی که صحبت از الماس باشد، ما به اشیای ارزشمند و گران‌قیمتی فکر می‌کنیم که هرکسی توانایی خریدشان را ندارد. اما چرا؟ به خاطر اینکه الماس‌ کمیاب است؟ چه کسی و طبق چه معیارهایی ارزش و قیمت الماس‌ها را مشخص می‌کند؟ در این مقاله قرار است به این سوال‌ها پاسخ دهیم و با الماس‌ها و ویژگی‌هایشان بیشتر آشنا شویم.
چگونه یک زمرد اصل را تشخیص دهیم؟
چگونه یک زمرد اصل را تشخیص دهیم؟ زمرد ها سنگ های سبز تا سبز متمایل به آبی از رده سنگ های بریل هستند. زمردهای طبیعی و معدنی شکاف و ناخالصی های درون خود دارند که باعث می شوند نسبت به هرگونه فشاری حساس باشند. عموما برای افزودن به مقاومت زمرد، طی فرآیندی به نام روغن کاری به سنگ روغنی مخصوص تزریق می کنند که باعث شفافیت و مقاومت بیشتر آن می شود. بسیاری از زمردهای مصنوعی درواقع بریل های بی رنگی هستند که با تزریق روغن رنگی در شکاف هایشان رنگ شده اند و به عنوان زمرد به فروش می روند. هنگام مواجهه با چنین سنگ هایی، حتی اگر در شناسنامه شان ذکر شده بود "بریل طبیعی"، دقت کنید.
سپندارمذگان یا روز عشق ایرانی
سپندارمذگان یا روز عشق ایرانی سپندارمذگان جشنی است که به ایران باستان برمی‌گردد و امروزه معادل 23 فوریه یا 5 اسفند می‌باشد. چنانکه یکی از دانشمندان نامدار ایرانی، ابوریحان بیرونی، در کتابش "آثار الباقیه" مطرح کرده است، ایرانیان باستان این روز را برای بزرگداشت زن و زمین جشن می‌گرفتند.
چگونه یک الماس اصل را تشخیص دهیم؟
چگونه یک الماس اصل را تشخیص دهیم؟ به طور کلی الماس های مصنوعی آنهایی هستند که از لحاظ ترکیبات شیمیایی با الماس اصل متفاوتند. برخی از الماس های مصنوعی ساخته دست بشر نبوده و در طبیعت یافت می شوند؛ این نوع سنگ ها را بدلی قلمداد نمی کنند، بلکه از آنها به عنوان سنگ هایی که با الماس اصل تفاوت های ساختاری دارند و از لحاظ قیمت هم کم بهاتر هستند یاد می شود. اکثر الماس های بدلی درواقع مواد طبیعی و معدنی ای هستند که به
7 راه تشخیص یاقوت طبیعی از یاقوت مصنوعی
7 راه تشخیص یاقوت طبیعی از یاقوت مصنوعی یاقوت، سنگ عشق، در طول تاریخ همواره توجه ها را به زیبایی انکارناپذیرش جلب کرده است و کسانی که از آن استفاده کرده اند، احساسی منحصر به فرد و تجملاتی داشته اند. معمولا تشخیص یاقوت مصنوعی از اصل آن کار آسانی نیست، اما در ادامه به چند راهکار اشاره شده است که به شما کمک می کنند یک سنگ یاقوت مصنوعی را تشخیص دهید: