برای اطلاع از قیمت تماس حاصل فرمایید
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
Filters
جستجو
Close
چگونه یک زمرد اصل را تشخیص دهیم؟
چگونه یک زمرد اصل را تشخیص دهیم؟ زمرد ها سنگ های سبز تا سبز متمایل به آبی از رده سنگ های بریل هستند. زمردهای طبیعی و معدنی شکاف و ناخالصی های درون خود دارند که باعث می شوند نسبت به هرگونه فشاری حساس باشند. عموما برای افزودن به مقاومت زمرد، طی فرآیندی به نام روغن کاری به سنگ روغنی مخصوص تزریق می کنند که باعث شفافیت و مقاومت بیشتر آن می شود. بسیاری از زمردهای مصنوعی درواقع بریل های بی رنگی هستند که با تزریق روغن رنگی در شکاف هایشان رنگ شده اند و به عنوان زمرد به فروش می روند. هنگام مواجهه با چنین سنگ هایی، حتی اگر در شناسنامه شان ذکر شده بود "بریل طبیعی"، دقت کنید.
سپندارمذگان یا روز عشق ایرانی
سپندارمذگان یا روز عشق ایرانی سپندارمذگان جشنی است که به ایران باستان برمی‌گردد و امروزه معادل 23 فوریه یا 5 اسفند می‌باشد. چنانکه یکی از دانشمندان نامدار ایرانی، ابوریحان بیرونی، در کتابش "آثار الباقیه" مطرح کرده است، ایرانیان باستان این روز را برای بزرگداشت زن و زمین جشن می‌گرفتند.
چگونه یک الماس اصل را تشخیص دهیم؟
چگونه یک الماس اصل را تشخیص دهیم؟ به طور کلی الماس های مصنوعی آنهایی هستند که از لحاظ ترکیبات شیمیایی با الماس اصل متفاوتند. برخی از الماس های مصنوعی ساخته دست بشر نبوده و در طبیعت یافت می شوند؛ این نوع سنگ ها را بدلی قلمداد نمی کنند، بلکه از آنها به عنوان سنگ هایی که با الماس اصل تفاوت های ساختاری دارند و از لحاظ قیمت هم کم بهاتر هستند یاد می شود. اکثر الماس های بدلی درواقع مواد طبیعی و معدنی ای هستند که به
7 راه تشخیص یاقوت طبیعی از یاقوت مصنوعی
7 راه تشخیص یاقوت طبیعی از یاقوت مصنوعی یاقوت، سنگ عشق، در طول تاریخ همواره توجه ها را به زیبایی انکارناپذیرش جلب کرده است و کسانی که از آن استفاده کرده اند، احساسی منحصر به فرد و تجملاتی داشته اند. معمولا تشخیص یاقوت مصنوعی از اصل آن کار آسانی نیست، اما در ادامه به چند راهکار اشاره شده است که به شما کمک می کنند یک سنگ یاقوت مصنوعی را تشخیص دهید: